« Назад

Viljandi Huvikooli avab uuenenud peamaja ning uue õuesõppemaja

Foto: Siim Verner Teder

Teisipäeval, 27. augustil kell 16.00 avatakse pidulikult Viljandi Huvikooli peamaja ja õuesõppemaja. Avamissündmusel on kõigil lastel ja lapsevanematel võimalus tutvuda huvikooli maja- ja huviringidega ning osaleda töötubades.

Viljandi Huvikooli direktor Piret Mädamürk tänab kõiki, kes projekti panustasid: „Olen väga õnnelik ja tänulik, et meie ammune unistus on teoks saanud! Meile kõigile on loodud imeline, inspireeriv ja võimalusterohke keskkond. See näitab lugupidavat suhtumist meie noortesse, meie õpetajatesse, huviharidusse ja kogukonda tervikuna. Kogu protsess oli üks vägev meeskonnatöö, kus igal osalejal oli asendamatu roll. Sügav kummardus kõigile: ideest, projektist, rahastajatest, eestvedajatest teostajateni välja!" sõnas Mädamürk. Viljandi Linnavolikogu esimees Helmen Küti sõnul on loodud võrdsed võimalused kõikidele Viljandi noortele huvitegevusega tegelemiseks: „Viljandi Huvikooli investeerimine oli hädavajalik. Tänu rekonstrueerimistöödele on paranenud ka hoone ligipääsetavus, mis loob paremad võimalused liikumisraskustega noortele huvitegevusega tegelemiseks. Kõik see sai võimalikuks tänu riiklikule toetusele," sõnas Kütt. Linnapea Johan-Kristjan Konovalovi sõnul laiendavad Huvikooli peamaja rekonstrueerimine huviringide võimalusi ning õuesõpe soodustab loodussuuna huviringide tööd. „Märkimisväärne on huvikooli panus renoveerimisprotsessi – noorte huvitegevus ei katkenud hoolimata ulatuslikust remondist kordagi. Viljandi linnas on maailmatasemel huviharidus ja uued tingimused tõstavad seda taset veelgi," ütles Konovalov.

Viljandi Huvikooli peahoone rekonstrueerimistööde käigus uuendati hoones tehnosüsteemid, vahetati huvikooli peahoone aknad ning välisuksed. Ligipääsetavuse parandamiseks tehti juurdeehitis, milles paikneb lift, inva- ja tavatualett ning laoruum. Õuesõppemaja ehitamisega laiendati võimalusi uurida, katsetada ja praktiseerida, omandada keskkonna- ja kliimaharidust ning jätkata loodussuuna huviringide tööd.

Viljandi Huvikooli rekonstrueerimistöid alustati jaanuaris ning tööd lõpetati juunis 2024. Hoone rekonstrueerimise kogumaksumuseks kujunes 1 155 905,21 eurot, millest 600 000 eurot toetusraha saadi kultuuriministeeriumilt ning 273 360 eurot kohaliku omavalitsuse hoonete energiatõhusaks muutmise toetusest. Viljandi linna osalus rekonstrueerimistöödes oli 282 545,21 eurot. Viljandi Huvikooli hoone rekonstrueerimistööd projekteeris osaühing Restor, rekonstrueerimistöid teostas osaühing Silindia Ehitus.

Õuesõppeklassi ehitusega alustati jaanuaris ning ehitus lõppes aprillis. Õuesõppeklassi projekteerimise ja ehitamise kogumaksumuseks kujunes 170 413,98 eurot, millest 136 693,43 eurot finantseeriti Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) Finantsmehhanismi 2014-2021 programmi "Kliimamuutuste leevendamine ja nendega kohanemine" vahenditest. Linna omaosalus õuesõppeklassi rajamisel oli 33 720,55 eurot. Õuesõppeklassi projekteeris Projektibüroo OÜ, ehitustööd teostas osaühing Silindia Ehitus.